TP-LINK Wi-Fi access point TL-WA1201, Dual Band, Gigabit, PoE, λευκό
Το TL-WA1201 είναι ένα πολυχρηστικό access point κατάλληλο για την δικτύωση σπιτιών και μικρών επιχειρήσεων. Με πολλαπλές κεραίες και Dual Band Wi-Fi παρέχει εξαιρετικές ταχύτητες και δυνατό σήμα ακόμη και σε δυσπρόσιτα σημεία του χώρου. Υποστηρίζει συχνότητες 5GHZ και 2.4GHZ με ταχύτητες μέχρι και 867 Mbps και 300 Mbps αντίστοιχα. Η τεχνολογία MU-MIMO δίνει την δυνατότητα στο access point να διαμοιράζει το σήμα ταυτόχρονα σε πολλές συσκευές χωρίς καθυστερήσεις ενώ η θύρα Gigabit επιτρέπει σε διασύνδεση με υψηλές ταχύτητες. Το access point μπορεί να λειτουργήσει και με πολλαπλές επιπλέον λειτουργίες όπως range entender mode, client mode και Multi-SSID mode. Υποστηριζεται η τεχνολογία PoE η οποία μπορεί να τροφοδοτήσει το access point με το απαραίτητο ρεύμα μέσω του ethernet καλωδίου σύνδεσης, περιορίζοντας έτσι τα καλώδια κατά την τοποθέτηση. Το λογισμικό Captive Portal Marketing επιτρέπει στον ειδικό σχεδιασμό σελίδας για την είσοδο των “guests” στο δίκτυο της επιχείρησης, παρέχοντας την δυνατότητα για διαφήμιση ή ενημέρωση τους μέσω αυτού. Η τεχνολογία Beamforming εξασφαλίζει ότι θα δίνετε δυνατό σήμα ακριβώς στην περιοχή που χρειάζεται περισσότερο κατά μήκος του χώρου.
-μοντέρνο design
-κατάλληλο για σπίτια ή μικρές επιχειρήσεις
-Dual Band λειτουργίες/ 5GHZ,2.4GHZ με ταχύτητες 867 Mbps και 300 Mbps
-τεχνολογία MU-MIMO και Beamforming για εξαιρετικά αποδοτικό ασύρματο δίκτυο
-PoE τεχνολογία που επιτρέπει την τροφοδοσία μέσω μόνο καλωδίου δικτύου
-Captive Portal Marketing ειδικά σχεδιασμένο για μικρές επιχειρήσεις
Τεχνικά Χαρακτηριστικά:
Interface 1? 10/100/1000 Mbps Ethernet Port(Supports Passive PoE)
Button Power On/Off Button, WPS Button, Reset Button
External Power Supply: 12V/1.5A
Wireless Standards: IEEE802.11b/g/n 2.4 GHz, IEEE 802.11ac/n/a 5 GHz
Antenna Type: 4 Fixed High Performance Antennas
WIRELESS FEATURES
Frequency: 2.4 GHz and 5 GHz
Signal Rate: 867 Mbps at 5 GHz, 300 Mbps at 2.4 GHz
Transmit Power CE: <20dBm(2.4GHz), <23dBm(5.15GHz~5.25GHz)
FCC: <30dBm(2.4GHz&5GHz)
Wireless Modes:
Access Point
Range Extender
Client
Multi-SSID
Wireless Security:
64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA-PSK2 encryptions
DHCP Server, DHCP Client List
Quality of Service WMM
Advanced Functions Captive Portal
System Requirements:
Microsoft Windows 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ or Windows 7, 8, 8.1,10, MAC OS, NetWare, UNIX or Linux
Internet Explorer 11, Firefox 12.0, Chrome 20.0, Safari 4.0, or other Java-enabled browser
Environment Operating Temperature: 0°C ~ 40°C(32°F ~ 104°F)
Storage Temperature: -40°C ~ 70°C (-40°F ~ 158°F)
Operating Humidity: 10%~90% non-condensing
Storage Humidity: 5%~90% non-condensing